Regeneravimas šaltuoju būdu kelyje


Kelio regeneravimas šaltuoju būdu yra idealus tiems kelio ruožams, kuriems tenka didelės sunkiasvoro transporto eismo apkrovos, ar aikštelėms.

Panaudojant šį būdą galima greitai ir ekonomiškai atnaujinti pageidaujamą kelio ruožą sutaupant iki 70% laiko sąnaudų ir 50% medžiagų.

Apie technologiją

Taikant „envtech”, kitaip MCEN-1, technologiją šaltu metodu vietoje regeneruojant visiškai netinkamą eksploatuoti dangą, galima įrengti 30-35 cm storio viršutinį pagrindo vienodą sluoksnį.

Reciklingo metu naudojamas Roadbond EN-1 rišiklis suminkština ir iš dalies ištirpina naftos produktus bei suriša juos su sankasa (tinkamiausias molingas arba dolomitinis gruntas). Taip susidariusi medžiaga pasižymi didesniu tankiu ir standumu, tačiau ji išlieka elastinga, atspari šalčiui ir vandens bei kitų, įvairaus klampumo skysčių poveikiui.

Ši eksploatuoti netinkamų mineralinių medžiagų ir bitumo dangų technologija, tai labai efektyvus ir ekologiškas techninis sprendimas, kurį panaudojus, renovuojamo kelio ruože jau kitą dieną galima leisti ribotą transporto eismą.

Tokiu būdu įrengtą viršutinį kelio pagrindo sluoksnį po kelių dienų padengus nauju dėvimuoju sluoksniu, gaunama kokybiška ir patvari danga.