Kelių tiesimas Lietuvoje


Jau keletą metų sėkmingai naudojame cheminius pagrindų ir gruntų stabilizavimo preparatus ir priedus kelių ir aikštelių tiesimui Lietuvoje.. Keletą nuotraukų ir aprašymus galite pažiūrėti puslapiuose "Lapėnės gatvė", I.Į. "Vailendas", manau, kad šeimininkai nesupyks, jei norėsite apžiūrėti vietoje.

Pirmieji bandymai panaudoti cheminius grunto stabilizavimo priedus. Darbai atlikti 2010.04.20 kelyje Alytus - Simnas

 

Lapėnės gatvė


Tai pirmasis kelias nutiestas Lietuvoje, panaudojus grunto stabilizavimo preparatą UPD.

Visus darbus atliko gerai žinoma įmonė Alkesta. Nors po kelio nutiesimo jau kitą dieną pradėjo lyti, ir lijo (su dviejų dienų tarpu) šešiasdešimt dienų, rezultatai labai pradžiugino. Praėjus septynioms dienoms, išmatavome deformacijos modulius - mažiausia Ev2 reikšmė 126 MN/m2, didžiausia daugiau nei 180 MN/m2 (daugiau nematavo prietaisas). Pasitikrinome po 30 dienų - mažiausia Ev2 reikšmė 144 MN/m2, didžiausia virš 180...

Kadangi kelias su kiekvienais metais vis tvirtėja, pamatuosime deformacijos modulius po kiek ilgesnio laiko.

Visą procesą fotografavom ir filmavom.

I.Į. "Vailendas"


Labai įdomus ir atsakingas darbas, nes čia įkurti sandėliai ir kiekvieną dieną važiuos daug pilnai krautų sunkvežimių. Gruntas - visiškas molis. Tai tikrai nėra blogiausia, nes preparatas UPD ir yra skirtas tiesti kelius per molį. Blogiausia, kad gruntas labai drėgnas, nes, kaip žinia, ši vasara labai lietinga...

Laukti jau nebėra kada, juo labiau, kad didelių sausrų jau nebus, taigi turėsime daugiau darbo, nes preparatą UPD įterpsime per du kartus. Pirmą kartą stabilizuodami gruntą įmaišysime 80% reikalingo kiekio, antrą kartą likusius 20% ir cementą.

2009.08.29 Baigėme darbą 4 valandą ryto, lyti pradėjo 6:00. Didelių nuostolių nematyti. Lijo visą savaitgalį.

2009.09.04 Aiškiai matosi, kad reakcija vyksta, kur sausiau visiškai sutvirtėjo. Žemesnis šlaitas vis dar labai šlapias.

2009.11.23 Ant sutvirtėjusių pagrindų uždėtas asfalto sluoksnis.

Sankasos stabilizavimas Mažeikiai - Kuršėnai


Darbus pradėjome 2010.06.23 ryte. Oras pakankamai blogas, kaupiasi lietaus debesys, prieš tai visas dienas stipriai lijo. Tačiau nėra kur trauktis, šventės čia pat, kelio statybos grafikas įtemptas. Taigi pradedame nuo cemento įterpimo, pasiruošiame grunto stabilizavimo priedą ir įterpiame į gruntą, planiruojame sankasą ir tankiname, atliekama laboratorinė kontrolė darbo metu.

Karvės ola. Biržai


Pagaliau išbandėme dar vieną technologiją - vienu metu su grunto stabilizavimu įrengėme dėvimąjį sluoksnį iš dolomito skaldos. Frakcija 5/8. Skaldelė įvoluota į stabilizuotą ir sutankintą gruntą. Tikrai gražus dviračių ir pėsčiųjų takas. Kaip vyko procesas, galite pažiūrėti:

Nuotraukų galeriją rasite ČIA